114 (ne)užitočných i...nteligentov

Autor: Tomáš Forgáč | 14.10.2011 o 5:19 | (upravené 14.10.2011 o 10:25) Karma článku: 19,52 | Prečítané:  3775x

V Parlamente sa našlo 114 hlasov za rozšírenie EFSF. Vedia tí ľudia, za čo hlasovali? Pochybujem. Inak by zistili, že každý z nich nás práve okradol o takmer 30 miliónov EUR na úkor zahraničných bánk a socialistických polodiktátorov v Bruseli, Luxemburgu a Frankfurte.

Pred rokom som na tomto mieste písal nasledovné: “Neexistuje prakticky šanca, že by krajiny, pre ktoré bol obranný val "postavený" svoje dlhy splatili … ich rizikové prirážky spravia týmto krajinám financovnie dlhu neúnosným … prestanú byť schopné splácať.” Momentálne sme niekde uprostred ďalšieho odstavca. Portugalsko a Írsko už cez Euroval pôžičky prijali a zástancovia Eurovalu tvrdia, že program funguje. Na základe čoho? Portugalsko má naďalej úrokové sadzby na dlhopisy na neudržateľnej úrovni. Írsko je na tom omnoho lepšie, čo ale dokazuje iba to, že nie Euroval, ale nízke dane, flexibilný pracovný trh a celková ekonomická sloboda im pomáha dostať sa z problémov. Toto ale neplatí pre ďalšie dva štáty, ktoré sú kandidátmi na pomoc.

Nasledovať bude totiž Španielsko a krajina, kvôli ktorej celý tento rozširovací cirkus začal - Taliansko. To Taliansko, v ktorom Berlusconi predložil akožeozdravné opatrenia, ktoré následne parlament rozcupoval v pripomienkovom konaní tak, že z nich nezostalo prakticky nič. A to Taliansko, v ktorom teraz tento pseudopravicový Berlusconi ide žiadať o dôveru, aby skôr či neskôr pustil k moci socialistov. Je teda jasné, že na tieto dva štáty ani rozšírený EFSF stačiť nebude, takže sa nevyhnutne vráti do hry ECB, ktorá ostatné týždne a mesiace robí to, čomu málokto ešte pred rokom veril, že urobí - nakupuje toxické dlhopisy kým vstúpi v platnosť rozšírenie Eurovalu. Výsledkom bude väčší dlh štátov, ktoré z eurovalu príjmu aj tých, ktoré doňho prispejú (teda aj nás) a kvôli nákupom ECB hradeným novovyemitovanými peniazemi slabnúce Euro a inflácia, pri ktorej budeme s nostalgiou spomínať na tú, ktorú dnes nazývame rekordnou. Som si ale istý, že sa nájde nejaká minivojna v arabskom svete a bublina, na ktoré sa bude dať zhodiť cena 2E za liter benzínu a 1,500 EUR za uncu zlata.

Toto všetko je ale iba vedľajší efekt primárnych cieľov tohoto rozšírenia, ktorými sú očistenie Francúzskych, Španielskych a ďalších bánk od nevratných dlhopisov a tým prenesenie bremena na daňových poplatníkov (zatiaľ) zdravej časti Európy a vydláždenie cesty trvalému Eurovalu (ESM) a neskôr hospodárskej vláde Európy. Kedysi si chronicky nezodpovedné štáty Európy na čele s Francúzskom presadili Euro s cieľom parazitovať na stabilite a bohatstve vytvorenom tou zdravou časťou Európy na čele s Nemeckom a keď už tomuto mechanizmu dochádzajú sily, tak robia to isté aj nám presadzovaním Eurovalu.

Rok a pol počúvame z Bruselu, ECB, Eurogrupy aj od našich euronadšencov bláboly o kupovaní času a svetlých zajtrajškoch. Rok a pol je situácia stále horšia, dlhy sa zväčšujú, ceny stúpajú a ekonomika kolabuje. A po roku a pol sa nájde 114 poslancov, ktorí dvihnú ruku za prehĺbenie tohoto problému. 114 vystrašených bábok, ktoré uverili kecom o zabránení šírenia nákazy. Viete čo? Vy ste tá nákaza! Vy ste iba ďalšia metastáza tejto rakoviny moci, ktorá sa šíri z Bruselu s cieľom kontrolovať naše životy a naše názory. Ste iba stoštrnásť užitočných idiotov v rukách novodobých socialistických diktátorov požierajúcich našu slobodu a naše peniaze. Mňa ste už nakazili. Je mi z Vás totiž zle!

Update: musel som zmeniť expresívne označenie "idioti" v titulke kvôli kódexu blogera :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?